mychiptime.com

UIL State XC Meet - 1A BOYS OVERALL

11/13/2010

Round Rock, TX

UIL State XC Meet - 1A BOYS OVERALL

Cross Country

Back to UIL State XC Meet Main


UIL Texas State XC Championships

UIL Texas State XC Championships

November 13, 2010


Results By RunFAR; www.run-far.com

Overall Finish List - Boys

1A

1A

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Year

 

1

(< 5)

217

Dylan Doss Water Valley

16:03.87

5:09/M

12

 

2

(< 5)

214

Zachery Candelas Thrall

16:26.19

5:16/M

12

 

3

(< 5)

182

William Roberts Sanderson

16:33.98

5:18/M

11

 

4

(< 5)

138

Philip Thomas Itasca

16:47.31

5:23/M

12

 

5

(< 5)

157

Jaxon Bean Plains

16:58.04

5:26/M

12

 

6

(< 5)

134

Luis Mendoza Gruver

17:01.82

5:27/M

11

 

7

(< 5)

135

Michael Montanez Hamlin

17:04.49

5:28/M

12

 

8

(< 5)

136

Hunter Fair Hawkins

17:09.10

5:30/M

10

 

9

1

209

Frank Hernandez Sundown

17:14.59

5:31/M

12

 

10

(< 5)

183

Shawn Stegall Sanderson

17:17.48

5:32/M

11

 

11

(< 5)

219

Miguel Rodriguez Winters

17:18.44

5:33/M

12

 

12

2

117

Carl Hulen Boys Ranch

17:19.01

5:33/M

12

 

13

3

153

Alex Reyes Moulton

17:23.29

5:34/M

10

 

14

4

152

Ty Ramos Moulton

17:33.41

5:38/M

11

 

15

(< 5)

122

Joelson Terrazas Brackettville Brackett

17:38.66

5:39/M

11

 

16

5

190

George Villasana Santa Maria

17:39.27

5:39/M

12

 

17

6

171

Ross Rhoades Priddy

17:39.70

5:39/M

10

 

18

(< 5)

124

Kevin Griffin Claude

17:42.51

5:40/M

11

 

19

7

161

Matthew Fries Port Aransas

17:48.27

5:42/M

11

 

20

(< 5)

146

Tomas Callejas Mason

17:51.33

5:43/M

12

 

21

(< 5)

174

Cade Brown Rule

17:55.24

5:45/M

12

 

22

(< 5)

213

Zach Lechner Sunray

17:57.41

5:45/M

12

 

23

(< 5)

172

Cody Bodine Quanah

17:57.99

5:45/M

11

 

24

8

163

Austin Henderson Port Aransas

17:58.07

5:46/M

10

 

25

9

162

Alexander Groseclose Port Aransas

17:58.30

5:46/M

11

 

26

10

112

Gerardo Ortiz Bovina

17:59.94

5:46/M

12

 

27

11

113

Juan Pinela Bovina

18:00.18

5:46/M

10

 

28

12

165

Lynis Goodman Priddy

18:01.69

5:46/M

12

 

29

(< 5)

123

Roberto Granados Chillicothe

18:03.12

5:47/M

11

 

30

(< 5)

220

Garrett Wright Zavalla

18:07.94

5:48/M

 

31

13

210

Frank Lara Sundown

18:09.53

5:49/M

11

 

32

14

185

Lorenzo Gamboa Santa Maria

18:09.58

5:49/M

12

 

33

(< 5)

215

John Holland Trenton

18:10.75

5:49/M

11

 

34

(< 5)

218

Sterling Marschall Water Valley

18:11.03

5:50/M

10

 

35

(< 5)

198

Gerardo Munoz Sterling City

18:12.38

5:50/M

12

 

36

(< 5)

216

Gonzalito Dominquez Valley View

18:13.01

5:50/M

10

 

37

15

121

Joe Teachout Boys Ranch

18:13.46

5:50/M

11

 

38

16

203

Ken Wade Sulphur Bluff

18:13.80

5:50/M

11

 

39

17

128

Neal Kucinski Clyde Eula

18:14.69

5:51/M

11

 

40

(< 5)

156

Jonathan Santiago Paint Rock

18:15.76

5:51/M

10

 

41

(< 5)

205

Ray Brown Sulphur Spings North Hopkins

18:17.46

5:52/M

10

 

42

(< 5)

147

Bryan Benedict Merit Bland

18:18.33

5:52/M

12

 

43

18

184

Alexis Esparza Santa Maria

18:20.46

5:53/M

9

 

44

19

179

Jose Olayo Saltillo

18:20.59

5:53/M

12

 

45

(< 5)

137

Morgan Oats Honey Grove

18:21.84

5:53/M

11

 

46

20

204

Clint Wolf Sulphur Bluff

18:22.50

5:53/M

10

 

47

21

178

Clayton Jones Saltillo

18:23.33

5:54/M

10

 

48

22

212

Mo Sanchez Sundown

18:24.16

5:54/M

9

 

49

23

193

Omar Gomez Slidell

18:26.63

5:54/M

12

 

50

(< 5)

107

Hunter Westbrook Avery

18:31.92

5:56/M

11

 

51

24

206

Ricardo Castillo Sundown

18:34.52

5:57/M

12

 

52

25

167

Jesse Gustavsson Priddy

18:36.15

5:58/M

9

 

53

26

151

Eric Munoz Moulton

18:38.13

5:58/M

9

 

54

27

211

Chase McAlpin Sundown

18:39.62

5:59/M

12

 

55

28

119

Cody Livengood Boys Ranch

18:42.90

6:00/M

11

 

56

(< 5)

133

Travion Henderson Goodrich

18:44.14

6:00/M

12

 

57

29

192

Dylan Carnes Slidell

18:46.79

6:01/M

11

 

58

(< 5)

132

Duffin John Cushing

18:47.68

6:01/M

11

 

59

30

194

Cord Hankins Slidell

18:48.25

6:02/M

11

 

60

31

140

Travis Block Lindsay

18:50.39

6:02/M

10

 

61

32

129

Johnny Nichols Clyde Eula

18:53.46

6:03/M

11

 

62

33

201

Dylan Patterson Sulphur Bluff

18:54.65

6:03/M

9

 

63

34

127

Dylan Florida Clyde Eula

18:55.15

6:04/M

10

 

64

(< 5)

173

Rj Silva Roby

18:58.14

6:05/M

9

 

65

35

158

Nestor Angel Port Aransas

19:00.20

6:05/M

12

 

66

36

150

Jamie Moreno Moulton

19:04.06

6:07/M

11

 

67

37

181

Chase Richey Saltillo

19:05.21

6:07/M

11

 

68

38

188

Francisco Ruiz Santa Maria

19:06.79

6:07/M

12

 

69

39

108

Kristian Antillon Bovina

19:07.82

6:08/M

10

 

70

(< 5)

155

Willie Cantrell Paducah

19:08.11

6:08/M

11

 

71

40

186

Salvador Lopez Santa Maria

19:09.06

6:08/M

12

 

72

41

114

Abel Rocha Bovina

19:09.35

6:08/M

10

 

73

42

189

George Trujillo Santa Maria

19:11.91

6:09/M

10

 

74

43

208

Ventura Gonzales Sundown

19:14.44

6:10/M

12

 

75

44

191

Jessie Bowen Slidell

19:17.15

6:11/M

10

 

76

45

120

Andrew Pacino Boys Ranch

19:17.83

6:11/M

9

 

77

46

159

Randy Borden Port Aransas

19:18.26

6:11/M

9

 

78

47

126

Blake Crabtree Clyde Eula

19:22.03

6:12/M

12

 

79

48

160

Christopher Eggelston Port Aransas

19:22.04

6:12/M

11

 

80

49

142

Chance O'Shel Lindsay

19:22.25

6:12/M

9

 

81

50

200

Cade Argenbright Sulphur Bluff

19:24.65

6:13/M

10

 

82

51

166

Brian Goodman Priddy

19:24.68

6:13/M

9

 

83

52

111

Ramiro Nicolas Bovina

19:32.17

6:16/M

11

 

84

53

148

Layne Caballero Moulton

19:32.20

6:16/M

9

 

85

54

187

Mario Montero Santa Maria

19:40.03

6:18/M

9

 

86

55

110

Jose Lara Bovina

19:41.34

6:19/M

11

 

87

56

130

Jose Reyes Clyde Eula

19:44.34

6:19/M

10

 

88

57

176

Brock Giles Saltillo

19:45.82

6:20/M

11

 

89

58

125

Ryan Boyd Clyde Eula

19:49.07

6:21/M

12

 

90

59

115

Jacob Caballero Boys Ranch

19:55.26

6:23/M

9

 

91

60

177

Hunter Holder Saltillo

19:55.47

6:23/M

10

 

92

61

141

Dakota Ellender Lindsay

20:02.17

6:25/M

9

 

93

62

116

Jorge Cruz Boys Ranch

20:03.46

6:26/M

9

 

94

63

145

Josh Timmons Lindsay

20:03.81

6:26/M

12

 

95

64

180

Salvador Olayo Saltillo

20:05.42

6:26/M

10

 

96

65

197

Jarrett Tinsman Slidell

20:09.91

6:28/M

9

 

97

66

207

Collin Evans Sundown

20:10.49

6:28/M

10

 

98

67

175

Will Giles Saltillo

20:14.81

6:29/M

12

 

99

68

169

Cole Partin Priddy

20:31.21

6:35/M

12

 

100

69

154

Dallas Rothbauer Moulton

20:37.76

6:36/M

10

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Year

 

101

70

109

Miguel Dominguez Bovina

20:37.80

6:36/M

10

 

102

71

202

Caleb Raine Sulphur Bluff

20:54.20

6:42/M

11

 

103

72

118

Randal Jansson Boys Ranch

20:58.13

6:43/M

11

 

104

73

195

Daniel McCasland Slidell

21:27.13

6:53/M

11

 

105

74

149

Cameron Jalufka Moulton

21:36.46

6:55/M

9

 

106

75

199

Travis Allan Sulphur Bluff

21:42.64

6:57/M

12

 

107

76

170

Logan Randolph Priddy

22:01.60

7:03/M

10

 

108

77

1081

Tatum Viney Clyde Eula

22:12.07

7:07/M

 

109

78

168

Landon Hood Priddy

22:24.58

7:11/M

10

 

110

79

143

Conner Polk Lindsay

22:28.77

7:12/M

9

 

111

80

139

Max Beebe Lindsay

22:39.52

7:16/M

9

 

112

81

196

Zane Perkins Slidell

24:05.96

7:43/M

12

 


Results Question | Race Website

Results Powered By: