mychiptime.com

1A BOYS OVERALL

11/14/2009

Austin, TX

1A BOYS OVERALL

Back to UIL State XC Meet Main


UIL Texas State XC Championships

UIL Texas State XC Championships

November 14, 2009


Results By RunFAR; www.run-far.com

Overall Finish List - Boys

 

1A

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Year

 

1

1

187

Travis Roberts Sanderson

16:30.63

5:17/M

12

 

2

2

164

Jonathan Lira Plains

16:46.89

5:22/M

12

 

3

(< 5)

130

Logan Foster Slocum

16:59.78

5:27/M

 

4

3

160

Jaxon Bean Plains

17:00.54

5:27/M

11

 

5

(< 5)

203

Dylan Doss Water Valley

17:03.61

5:28/M

11

 

6

(< 5)

159

Edwin Gonzalez Perrin-Whitt

17:05.25

5:29/M

12

 

7

4

186

Taylor Roberts Sanderson

17:09.88

5:30/M

10

 

8

5

115

Swasey Brown Boys Ranch

17:12.74

5:31/M

12

 

9

6

182

Sam Rhoades Priddy

17:15.53

5:32/M

10

 

10

7

118

Carl Hulen Boys Ranch

17:23.01

5:34/M

11

 

11

8

189

Shawn Stegall Sanderson

17:25.40

5:35/M

10

 

12

9

145

Tomas Callejas Mason

17:29.74

5:36/M

 

13

(< 5)

104

Jose Leon Alto

17:32.24

5:37/M

11

 

14

(< 5)

200

Zach Lechner Sunray

17:32.35

5:37/M

11

 

15

(< 5)

140

Cody White Hartley

17:34.38

5:38/M

12

 

16

(< 5)

199

Frank Hernandez Sundown

17:40.71

5:40/M

11

 

17

(< 5)

183

Cody Bodine Quanah

17:46.65

5:42/M

10

 

18

10

111

Hunter Westbrook Avery

17:50.11

5:43/M

10

 

19

11

163

Pablo Jasso Plains

17:51.25

5:43/M

12

 

20

12

146

Ramiro Casas Mason

17:55.13

5:45/M

 

21

(< 5)

201

Cameron Courtney Timpson

17:57.13

5:45/M

12

 

22

(< 5)

202

Caleb Williams Tolar

17:59.06

5:46/M

12

 

23

13

150

Thomas Steward Mason

18:00.90

5:46/M

 

24

(< 5)

121

Roberto Granados Chillicothe

18:00.96

5:46/M

10

 

25

14

165

Robert Reyna Plains

18:01.84

5:46/M

11

 

26

(< 5)

141

Hunter Fair Hawkins

18:03.80

5:47/M

9

 

27

15

117

Sean English Boys Ranch

18:05.32

5:48/M

12

 

28

(< 5)

103

Christian Kelly La Marque Shekinah Radiance

18:07.20

5:48/M

 

29

16

197

Lorenzo Rivera Sulphur Springs North Hopkins

18:10.97

5:49/M

12

 

30

17

209

Aaron Kervin Zavalla

18:11.37

5:50/M

 

31

18

195

Brandon Joslin Sulphur Springs North Hopkins

18:11.66

5:50/M

11

 

32

19

151

Bryan Benedict Merit Bland

18:15.66

5:51/M

11

 

33

(< 5)

157

Ty Ramos Moulton

18:18.62

5:52/M

 

34

(< 5)

190

George Villasana Santa Maria

18:20.89

5:53/M

 

35

20

174

Corban Marcantel Port Aransas

18:22.84

5:53/M

 

36

(< 5)

143

Austin Roberts Latexo

18:23.01

5:54/M

 

37

(< 5)

191

Walker Langstraat Santo

18:27.04

5:55/M

12

 

38

21

185

Chris Marquez Sanderson

18:28.06

5:55/M

12

 

39

22

181

Ross Rhoades Priddy

18:28.10

5:55/M

9

 

40

23

166

Mychal Sainz Plains

18:29.20

5:55/M

11

 

41

24

149

Emmanuel Segura Mason

18:30.88

5:56/M

 

42

25

116

Stetson Countryman Boys Ranch

18:31.55

5:56/M

12

 

43

(< 5)

138

Travion Henderson Goodrich

18:32.36

5:56/M

 

44

26

194

Dylan Horne Sulphur Springs North Hopkins

18:34.45

5:57/M

12

 

45

27

127

Marco Muniz Clyde Eula

18:35.00

5:57/M

12

 

46

(< 5)

168

Ivan Tarango Poolville

18:36.39

5:58/M

12

 

47

28

210

Garrett Wright Zavalla

18:36.78

5:58/M

 

48

(< 5)

112

John Schroeder Bellevue

18:37.32

5:58/M

11

 

49

29

114

George Brown Boys Ranch

18:38.13

5:58/M

12

 

50

30

193

Ray Brown Sulphur Springs North Hopkins

18:38.87

5:58/M

9

 

51

(< 5)

129

Jack Duffin Cushing

18:40.78

5:59/M

10

 

52

31

137

Javier Zermeno Goldthwaite

18:47.95

6:01/M

12

 

53

32

184

Joseph Hopkins Sanderson

18:48.24

6:02/M

10

 

54

33

173

Austin Henderson Port Aransas

18:48.25

6:02/M

 

55

(< 5)

158

Sterling Ford New Home

18:48.39

6:02/M

12

 

56

34

147

Benjamin Morales Mason

18:51.78

6:03/M

 

57

35

161

Omar Calderon Plains

18:52.96

6:03/M

9

 

58

36

134

Manuel Lozoya Goldthwaite

18:52.96

6:03/M

10

 

59

37

179

Blake Randolph Priddy

18:54.69

6:03/M

12

 

60

(< 5)

167

Joe Karm Poolville

18:54.99

6:03/M

12

 

61

38

135

Jorge Montelngo Goldthwaite

19:00.53

6:05/M

11

 

62

39

106

Bryor Fanning Avery

19:02.07

6:06/M

9

 

63

(< 5)

139

Michael Montanez Hamlin

19:07.14

6:08/M

11

 

64

40

126

Neal Kucinski Clyde Eula

19:07.50

6:08/M

10

 

65

41

172

Matthew Fries Port Aransas

19:10.41

6:09/M

 

66

42

155

Corey Shinn Merit Bland

19:11.31

6:09/M

12

 

67

43

177

Lynis Goodman Priddy

19:14.31

6:10/M

11

 

68

44

162

Dray Debusk Plains

19:15.08

6:10/M

10

 

69

(< 5)

142

Daniel Hernandez Hermleigh

19:16.84

6:11/M

11

 

70

45

196

Erick Perez Sulphur Springs North Hopkins

19:20.56

6:12/M

12

 

71

46

105

Austin Adams Avery

19:26.38

6:14/M

11

 

72

47

154

Matt Salazar Merit Bland

19:27.22

6:14/M

11

 

73

48

198

Carlos Ruiz Sulphur Springs North Hopkins

19:27.86

6:14/M

12

 

74

49

110

Stephen Roberts Avery

19:33.20

6:16/M

9

 

75

50

125

Dylan Florida Clyde Eula

19:35.37

6:17/M

9

 

76

51

136

Ruben Vaquera Goldthwaite

19:38.71

6:18/M

12

 

77

52

123

Evan Beasley Clyde Eula

19:42.15

6:19/M

12

 

78

53

128

Johnny Nichols Clyde Eula

19:49.01

6:21/M

10

 

79

54

132

Ezra Gonzales Goldthwaite

19:54.31

6:23/M

11

 

80

55

170

Christian Collins Port Aransas

19:57.60

6:24/M

 

81

56

178

Johnathon McFarland Priddy

20:03.79

6:26/M

12

 

82

57

144

Zachery Bjork Mason

20:05.48

6:26/M

 

83

58

152

Tyler Gordon Merit Bland

20:08.61

6:27/M

9

 

84

59

120

Billy Voyles Boys Ranch

20:09.37

6:28/M

12

 

85

60

169

Nestor Angel Port Aransas

20:10.68

6:28/M

 

86

61

119

Alex Lindquist Boys Ranch

20:23.28

6:32/M

12

 

87

62

107

Brock Giles Avery

20:27.15

6:33/M

10

 

88

63

124

Blake Crabtree Clyde Eula

20:28.56

6:34/M

11

 

89

64

133

Tommy Kauffman Goldthwaite

20:32.54

6:35/M

12

 

90

65

192

Colton Boyd Sulphur Springs North Hopkins

20:37.56

6:36/M

12

 

91

66

188

Darren Seidel Sanderson

20:39.80

6:37/M

12

 

92

67

204

Derek Cryer Zavalla

20:42.65

6:38/M

 

93

68

171

Christopher Eggelston Port Aransas

20:44.79

6:39/M

 

94

69

175

Dillon Martin Port Aransas

20:48.53

6:40/M

 

95

70

176

Weston Embry Priddy

20:49.17

6:40/M

11

 

96

71

109

Seth Peacock Avery

20:50.42

6:41/M

12

 

97

72

153

Tomas Larios Merit Bland

20:59.60

6:44/M

9

 

98

73

156

Dakota Villa Merit Bland

21:06.18

6:46/M

11

 

99

74

208

Chris Oliver Zavalla

21:07.66

6:46/M

10

 

100

75

180

Logan Randolph Priddy

21:10.61

6:47/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Year

 

101

76

122

Justin Adams Clyde Eula

21:11.03

6:47/M

12

 

102

77

207

Adam Havard Zavalla

21:18.36

6:50/M

 

103

78

206

Joseph Havard Zavalla

21:19.39

6:50/M

 

104

79

148

Jansen Rychlik Mason

21:20.92

6:50/M

 

105

80

205

Dylan Fletcher Zavalla

21:22.92

6:51/M

 

106

81

108

Kyle Hunt Avery

21:28.00

6:53/M

11

 

107

82

131

Chance Barnett Goldthwaite

21:31.37

6:54/M

12

 


Results Question | Race Website

Results Powered By: